Uroczyste podsumowanie IX edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

10 maja 2017 r.  to dzień podsumowania IX Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej …” Na uroczystą galę zaproszona została ucz. klasy VI c Aleksandra Kubiś – która zdobyła tytuł Finalisty - wraz z opiekunem  p. Dagmarą Rosołek.

Organizatorem konkursu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu przy współpracy UAM w Poznaniu - Instytutu Historycznego oraz Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Głównym celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim,  ukazanie wkładu Wielkopolan w odzyskanie niepodległości oraz rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją. Jest on częścią projektu edukacyjnego realizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu pod hasłem „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 – pamiętamy!

Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji miało w Centrum Turystyki Kulturowej Trakt w Bramie Poznania. Nagrody książkowe i dyplomy to część nagrody dla zwycięzców. Prawdziwą atrakcją był pobyt w pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieść o dziejach katedralnej wyspy i rozwoju miasta Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego, którego kolebką jest Ostrów Tumski.

Opublikowano: 12 maja 2017 15:22

Wyświetleń: 124