Apel z okazji Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była niewątpliwie jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. 28 kwietnia w naszej szkole społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski. Z tej okazji uczniowie klasy V b i VI c pod opieką p. B. Michalak oraz p. M. Ignaczak przygotowali montaż słowno - muzyczny o patriotycznej wymowie. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zebrani, dzięki specjalnemu wysłannikowi z zaświatów, mieli możliwość przypomnienia sobie historii dotyczącej tego zdarzenia. Ciekawa inscenizacja apelu sprawiła, że uczniowie oglądali go z należytą powagą.

Opublikowano: 05 maja 2017 11:00

Filmy: