28 kwietnia 2017 12:58 | Aktualności

"Drzewo od klasy, żeby nie zginęły lasy"

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie przeprowadzili akcję sadzenia drzew pod hasłem: "Drzewo od klasy, żeby nie zginęły lasy".
Każda klasa przeznaczyła na zakup drzewek kwotę 30zł, a część sadzonek drzew i krzewów pozyskano z Urzędu Miasta i Gminy     w Kłodawie. Do akcji przyłączyli się również nauczyciele, którzy zakupili rośliny ozdobne na trawnik przed szkołę.

Na zajęciach plastyki uczniowie wykonywali różnymi technikami prace" Moje drzewo" a na zajęciach kółka przyrodniczo- ekologicznego tworzyli plakaty wybranych ekosystemów i karty    z zagrożonymi wyginięciem gatunkami zwierząt. Najciekawsze prace plastyczne zostały wystawione na korytarzu szkoły.
Odbył się również Konkurs Ekologiczny, który wyłonił reprezentantów do Gminnej Olimpiady Ekologicznej a są nimi: Oliwia Kowalewska i Natalia Kubiak z kl. VI c oraz Hubert Stęperski z kl. VI b.

Zwieńczeniem projektu było przygotowanie i przedstawienie przez uczniów klasy VI b pod kierunkiem p. Wioletty Godlewskiej spektaklu pt:" Ekologiczna zemsta". Uczniowie klas IV-VI  i nauczyciele mieli możliwość obejrzenia pouczającego ekologicznego widowiska z przesłaniem o oszczędności energii elektrycznej, wody, segregowaniu odpadów i życiu w zgodzie z naturą.