Cudze chwalicie, swego nie znacie... WARMIA i MAZURY

29 marca 2017 r. w ramach projektu „ Cudze chwalicie, swego nie znacie…” uczniowie klasy III c  z wychowawczynią Małgorzata Kołodziejską zaprezentowali kolejny region Polski. Tym razem pod hasłem „Kraina tysiąca jezior” przybliżyli krajobraz Warmii i Mazur z ich bogatym folklorem, festiwalami i tradycjami. Nie mogło zabraknąć tak charakterystycznego dla tego regionu odbywającego się co roku Festiwalu Country w Mrągowie. Uczniowie zaprezentowali taniec country. Nie zapomniano również o piosence żeglarskiej i morskiej – Szanty w Giżycku.
Całość dopełniła przepiękna scenografia przygotowana przez rodziców tej klasy, w której zaprezentowano również warmińsko – mazurski stój ludowy.
Stołówka szkolna w tym dniu serwowała zupę po warmińsku, dzyndzałki z mięsem okroszone karmelizowaną cebulką, surówka z kiszonej kapusty z koperkiem, kompot z czarnej porzeczki.
W prezentacji regionu brali udział uczniowie klas I-III z wychowawcami, Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie oraz rodziny.

Opublikowano: 07 kwietnia 2017 21:30

Filmy: