22 marca 2017 10:03 | Aktualności

Dzień Wiosny w klasach IV - VI

21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie Dwójki czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Rozpoczął się on smakowicie, gdyż każda klasa przygotowała wiosenny stół. W korytarzu głównym miała miejsce wspólna degustacja potraw obfitujących przede wszystkim w warzywa i owoce. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się potyczki klasowe. Doskonałą wiedzą przyrodniczą i językową wykazali się nasi uczniowie odpowiadając na pytania zawarte w Quizie. Nadszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności sprawnościowych i zręcznościowych. Reprezentanci klas rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach, np. skakanie na skakance, dmuchanie balonu, odbijanie piłeczką pingpongową, picie wody na czas. Zawodnicy mogli liczyć na gorący doping ze strony rówieśników, momentami emocje sięgały zenitu. Kolejne zadania to gazetka o tematyce wiosennej oraz salon kosmetyczno - fryzjerski. Tego dnia nie mogło zabraknąć muzycznych prezentacji każdej klasy. Po raz kolejny okazało się, że pomysłowość oraz inwencja twórcza naszych uczniów nie zna granic. Ostatnią zabawą była znana muzyczna zgadywanka " Jaka to melodia".

Celem spotkania z okazji Pierwszego Dnia Wiosny było rozbudzanie kreatywności uczniów, umożliwienie im prezentacji swoich umiejętności,  integracja zespołów klasowych oraz całej społeczności szkolnej. Organizatorom imprezy zależało na tym, by dzień ten upłynął w miłej, wiosennej atmosferze, dlatego jedyną oceną konkurencji były burzliwe oklaski. Całość przygotowali : Katarzyna Bauer - Bałdyga, Ewa Góralik, Tomasz Siwiński. Doskonałą oprawę muzyczną zapewniła Małgorzata Siwińska.

Z powodzeniem rolę prezenterów odegrali: Gabrysia Olejniczak z kl. VI a. Oliwia Kowalewska, Kuba Kaftan z kl. VI c. Jaka szkoda, że wiosnę wita się tylko raz w roku.

Filmy: