Cudze chwalicie, swego nie znacie...MAŁOPOLSKA

 

  W kolejną "podróż" udali się uczniowie kłodawskiej " dwójki". Tym razem pod hasłem Krakowiacy i górale poznali Małopolskę, z jej bogatym folklorem, tradycjami oraz przepięknymi krajobrazami.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy trzeciej a i trzeciej b.  W programie znalazły się przyśpiewki, piosenki, inscenizacje, legendy. Nie mogło zabraknąć tak charakterystycznych tańców jak : zbójnicki, zagrodnik, krakowiak . Prezentacja zawierała wiele ciekawych postaci związanych z regionem - smok wawelski, Janosik, lajkonik, zbójnicy, krakowskie kwiaciarki. Całości dopełniła scenografia i przepiękne stroje. Stołówka szkolna w tym dniu serwowała : fizoły - zupa fasolowa z kaszą jęczmienną, bitki wieprzowe na rozgorzytyj granitowej skoli, ziemniaki po cabańsku.

W występ włączyły się aktywnie całe rodziny; rodzice przygotowali stroje, dekoracje, choreografię. Efekt wspólnych przygotowań podziwiali nie tylko uczniowie klas młodszych, ale i zaproszone na występ dzieci z Przedszkola Nr 1 w Kłodawie.

 

Opublikowano: 17 marca 2017 12:25

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 289

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie

Realizacja: Superszkolna.pl

  • JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI
  • |
  • PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA
Zaszyfrowany adres tej strony