Etap Powiatowy XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Kolejny raz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski zwróciło się z prośbą o zorganizowanie etapu powiatowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce w naszej szkole.
W dniu 27 lutego 2017 roku gościliśmy w progach Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie 30 uczniów z 10 szkół powiatu kolskiego. Byli dobrze przygotowani zakresie znajomości dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, architektury, gwary i kultury regionalnej. Uczniowie na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum musieli wykazać się ponad przeciętną wiedzą.

Konkurs cieszy się w Wielkopolsce bardzo dużą renomą i jest największym konkursem  tego typu w regionie.

Coroczna edycja jest ważnym wydarzeniem dla młodych  uczestników oraz dla nauczycieli, poświęcających swój czas aby przygotować  podopiecznych do udziału w rywalizacji.

Jak zawsze pamiętaliśmy o trudzie i zaangażowaniu uczestników konkursu i ich opiekunów. Dzięki wsparciu kłodawskiego samorządu,  Kopalni Soli „Kłodawa” – Patrona naszej szkoły oraz Rady Rodziców , każdy z nich otrzymał okolicznościowy dyplom i oraz słodki i słony upominek. Był również ciepły posiłek. Honorowym gościem uroczystości była p. Dorota Galus – Sekretarz Gminy Kłodawa i Zastępca Burmistrza.

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwała komisja powiatowa w składzie:

Przewodnicząca – p. Dagmara Rosołek – (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie)

p. Natalia Kubiś ( Szkoła Podstawowa w Górkach)

p. Elżbieta Dąbrowa ( Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie)

p. Wioletta Godlewska  (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie)

XXI edycja Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce została objęta patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Sponsorem tytularnym tegorocznej edycji jest firma INEA.

Do etapu rejonowego z powiatu kolskiego zakwalifikowało się  11 uczestników.

Naszą szkołę w kolejnym – rejonowym etapie reprezentować będą uczennice:

Monika Kukawka, Zuzanna Wojciechowska, Wiktoria Kartasińska z klasy IV a oraz Aleksandra Kubiś z klasy VI c.

Opiekunem dziewcząt jest p. Dagmara Rosołek.

Gratulujemy!

Opublikowano: 06 marca 2017 14:43