Dzień Poligloty

27 lutego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie zorganizowano  „ Dzień Poligloty” . Impreza miała na celu zachęcenie uczniów do nauki języka ojczystego i języków obcych. W naszej szkole uczniowie uczą się trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Grupy językowe pod kierunkiem nauczycieli prowadzących zajęcia zaprezentowały swoje programy artystyczne. Podczas  przedstawianych inscenizacji , piosenek, prezentacji krajów społeczność  szkolna mogła poznać specyfikę nauki danego języka, charakterystyczne postacie historyczne i współczesne oraz dzieje państw Anglii, Niemiec i Rosji. Nie zabrakło również polskich akcentów. Uczniowie „łamali” sobie język usiłując wyraźnie i poprawnie przeczytać zabawne wierszyki z trudnościami językowymi. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie znanych przebojów brzmiących w różnych językach.

Opublikowano: 06 marca 2017 14:38

Filmy: