03 marca 2017 18:39 | Aktualności

Cudze chwalicie, swego nie znacie... KUJAWY

W czwartek 2 marca, w ramach projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” , uczniowie klas młodszych odwiedzili kolejny region Polski - sąsiadujące z Wielkopolską Kujawy.  Dzieci poznały legendę o Piaście Kołodzieju – protoplaście rodu Piastów. Uczniowie klasy III d zatańczyli  kujawiaka, zaśpiewali znaną wszystkim piosenkę „Czerwone jabłuszko” oraz piosenkę o Toruniu.  Zebrani  mieli okazję podziwiać oryginalne kujawskie stroje ludowe i atrapę kruszwickiej Mysiej Wieży, dowiedzieli się również co jadali Kujawiacy. Stołówka szkolna serwowała żur kujawski na białej kiełbasie, schab pieczony z kaszą jęczmienną i surówkę  z czerwonej kapusty z rodzynkami. Całość dopełniła związana z Kujawami muzyka. W przygotowania i prezentacje projektu włączyły się całe rodziny.

Filmy: