2 słowa z półkolonii letnich

Od 27 czerwca do 1 lipca 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 2  im. Białych Górników w Kłodawie odbyły się półkolonie letnie pod hasłem „Poznaję i wiem”. W imprezie brało udział 45 uczniów z klas I – V, którym zapewniono opiekę, wyżywienie i ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Organizatorem letniej formy wypoczynku było Kłodawskie Stowarzyszenie Szkolne „Rawita”, Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kłodawie.

Pracą kierowała pani wicedyrektor Dagmara Rosołek, opiekę nad uczniami sprawowały p. Agnieszka Bałdyga,  p. Aneta Markowska i p. Ewa Pecyna. Nad zdrowiem dzieci czuwała higienistka szkolna, p. Urszula Ziółkowska.

Uczestnicy brali udział w zajęciach integracyjnych, terenowych, sportowych, plastycznych i artystycznych. Atrakcją okazały się wycieczki do Uniejowa, Kwiatkówka koło Łęczycy i Łodzi . Poza tym czas w murach szkoły poświęcony był na rozwijanie różnych dziecięcych zainteresowań, takich jak śpiew, taniec, rysunek, ćwiczenia manualne i sport. Nie zabrakło też czasu na poznanie najbliższej okolicy.
W ostatni dzień półkolonii uczniowie wybrali się na pieszą wycieczkę po Kłodawie, której celem było odnalezienie i sfotografowanie ciekawych i zabytkowych miejsc w naszym mieście. Pomimo upalnej pogody  dzieci wykonały zadania na 6.

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ „TATANKA” W UNIEJOWIE

Drugiego dnia półkolonii , tj. 28 czerwca 2016 roku uczestnicy szkolnej imprezy udali się do Uniejowa, aby zwiedzić wioskę indiańską.

Wkraczając do wioski stylizowanej na obozowisko Indian z Wielkich Równin, można było przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało życie Rdzennych Mieszkańców Ameryki Północnej. Podczas oglądania bogatej kolekcji eksponatów, usłyszeliśmy, jak przewodnik   z pasją opowiada o tajemniczym i fascynującym świecie Indian, ich życiu codziennym, tradycjach, muzyce i przyrodzie, z którą byli nierozerwalnie związani. Po zwiedzaniu wioski z przewodnikiem i zdobyciu wiedzy na temat życia i różnorodności kultur Indian Ameryki Północnej był czas na sprawdzenie się w indiańskich konkurencjach, czyli strzelaniu z łuku  i indiańskiej dmuchawki czy rzucie włócznią.

Pobyt w wiosce indiańskiej był  połączeniem edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą na świeżym powietrzu. To optymalna forma spędzania wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

"Z WIZYTĄ W ŁĘCZYCKIEJ ZAGRODZIE"

W 29 czerwca 2016 roku wszyscy uczestnicy letnich półkolonii, odwiedzili Skansen w Kwiatkówku. Spotkanie z przewodnikiem przybliżyło uczestnikom niezwykle bogatą historię Ziemi Łęczyckiej oraz pozwoliło pogłębić wiedzę dotyczącą kultury, sztuki  i zwyczajów charakterystycznych dla łęczyckiej wsi.

Poznajmy Experymentarium!

Pod takim hasłem 30 czerwca 2016 uczniowie kłodawskiej „dwójki” wybrali się na wycieczkę do ŁODZI.

Experymentarium to interaktywne centrum nauki. Każdy może tu samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Tu nigdy nie jest nudno! Tu każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Nauka nie ma tu tajemnic i jest doskonałą zabawą!

W Experymentarium tworzy sie oraz prezentuje wystawy, umożliwiające samodzielne poznawanie zagadnień z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury. Tylko w Experymentarium można zobaczyć najnowsze projekty interaktywne, w tym także najnowocześniejsze i najsłynniejsze wystawy z całego świata. Posługując się atrakcyjną metodą edukacji przez zabawę,  w czytelny i prosty dla wszystkich sposób, objaśnia się świat   i sprawia, że staje się weselszy!  Edukuje się przez zabawę, pobudza ciekawość i kreatywność, zachęca do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi, stymuluje rozwój intelektualny, wskazuje nowe możliwości spędzania wolnego czasu, proponując interesującą rozrywkę.

Uczestnicy wycieczki  korzystali z interaktywnych stanowisk i eksponatów.  Świetnie bawili się, zdobywając wiedzę  o nawet najtrudniejszych zjawiskach i procesach. Nawet najnudniejsze teorie stały się zrozumiałe i interesujące!

DO ZOBACZENIA ZA ROK

Opublikowano: 03 lipca 2016 16:23