JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI ::PRAWO - PRZYJAŹŃ - TOLERANCJA

Aktualności

05 marca 2016 12:12 | Aktualności

W dziesięć dni dookoła świata ... z kłodawską "Dwójką"

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie realizują kilkuletni projekt „POLSKA – EUROPA – ŚWIAT”. W ubiegłym roku poznawali kraje europejskie. W lutym i marcu bieżącego roku odbyli niezwykłą podróż  po kontynentach pod hasłem „W dziesięć dni dookoła świata…” Poszczególne klasy pod kierunkiem wychowawców przygotowały ciekawe i barwne prezentacje kontynentów, uwzględniające życie codzienne mieszkańców, kulturę, tradycje, wierzenia, zwyczaje, budowle, ciekawostki, świat roślin i zwierząt.  Klasy pierwsze zaprezentowały  kraje azjatyckie: Indie, Chiny, Japonię i Tajlandię.  Był indyjski targ, zaklinanie węży, przejazd rikszą, Wielki Mur Chiński, pola ryżowe, rytuał picia herbaty, kwitnące wiśnie, regionalne tańce, gwiazdy Bollywood  i sztuki walki – karate, sumo, tajski boks. W podróż do Afryki zabrały uczestników klasy trzecie. Wędrując karawaną podziwiali egipskie piramidy oraz bogactwo afrykańskiej przyrody  i kultury. Razem ze Stasiem i Nel pokłonili się Faraonowi i Kleopatrze, spotkali mumię i plemiona czarnego lądu,  z którymi odtańczyli „Waka Waka”.  Klasy drugie zaprezentowały pozostałe kontynenty. W Australii można było spotkać Aborygenów  i niezwykły świat zwierząt – kangury, misie koala i strusie. Na  Antarktydzie wspólnie z pracownikami stacji badawczych można było obserwować zachowania i taniec pingwinów oraz zorzę polarną. Ameryka Północna to świat Indian, kowbojów, postaci z Disneylandu i Hollywood. Dreszcz emocji wzbudziło rozbicie „piniaty” pełnej cukierków. W amazońskiej dżungli Ameryki Południowej – pełnej małp, węży i ogromnych żółwi – na małych podróżników czekali Inkowie. Można było odwiedzić święte miasto Machu Picchu, wspiąć się na szczyty Andów, zatańczyć sambę w Rio de Janeiro i spotkać gwiazdy światowego futbolu. Projekt zakończyło wspólne spotkanie przedstawicieli wszystkich kontynentów, śpiewy, tańce i pląsy.

Punktem przewodnim wszystkich prezentacji była piosenka  o kontynentach, którą mogliśmy wykonać wspólnie z miłymi gośćmi – dziećmi i Paniami z Przedszkola Nr 1 im. Jana Brzechwy w Kłodawie i Punktu Przedszkolnego „Poziomka”.

Występy wzbogaciły piękne stroje i dekoracje przygotowane przez rodziców. To dzięki zaangażowaniu rodziców i rodzin naszych uczniów podróż po kontynentach zyskała niepowtarzalną oprawę. Zapraszamy do oglądania zdjęć i filmików z tej niezwykłej podróży na stronie internetowej naszej szkoły.

Dziękuję uczniom, nauczycielom, rodzicom za przygotowanie wspaniałych prezentacji, dostarczenie niezapomnianych przeżyć  i wspólnie spędzony czas.

                        Dorota Sylwestrzak p.o. dyrektora SP Nr 2 w Kłodawie

 

Przeczytano: 772 razy. Wydrukuj|Do góry