Półkolonie zimowe - "Odpoczywaj, baw się i pomagaj"

Pierwszy tydzień  ferii  upłynął uczniom Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kłodawie pod hasłem
„Odpoczywaj,  baw się i pomagaj ”,  które zorganizowało działające przy placówce Kłodawskie Stowarzyszenie  Szkolne „RAWITA”. Szefową półkolonii była wiceprezes stowarzyszenia pani Małgorzata Czech,  a opiekę nad 45 uczestnikami sprawowali nauczyciele „Dwójki”.

Bogaty program półkolonii możliwy był dzięki dotacji otrzymanej od kłodawskiego samorządu oraz  środkom własnym stowarzyszenia. Dzieci uczestniczyły w dwóch wycieczkach autokarowych. Były w Centrum Edukacji      i Rozrywki Parku Makiet Mikroskala w Koninie, gdzie brały udział w warsztatach modelarskich, podziwiały interaktywne makiety oraz podróżowały w czasie i przestrzeni. Największe wrażenie na kolonistach wywarła projekcja filmu w 6D. We Włocławku dzieci grały w kręgle oraz oglądały  film pt. „Dobry dinozaur”.  W rodzinnej Kłodawie uczestniczyły w pieszej wycieczce do Ochotniczej Straży Pożarnej,  gdzie zostały bardzo miło i ciepło przyjęte przez Młodzieżą Drużynę Pożarniczą. Młodzi strażacy zapoznali kolonistów z wyposażeniem wozu strażackiego, przeprowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W świetlicy strażackiej dzieci grały w bilard, tenisa stołowego, piłkarzyki.

Ponadto wychowawcy zorganizowali dla kolonistów warsztaty plastyczne, taneczne oraz dyskotekę. Niezwykłą atrakcją okazało się pieczenie i dekorowanie babeczek podczas zajęć kulinarnych. Dzieci miło, twórczo i aktywnie spędziły czas.

Zarówno półkolonie, jak i wyjazdy na basen, czy inne dodatkowe zajęcia zorganizowane w czasie ferii w „Dwójce” mogły się odbyć dzięki zaangażowaniu i pracy wolontaryjnej  nauczycieli i pracowników, a także uczniów, którzy swój wolny czas postanowili spędzić w szkole.

Opublikowano: 25 stycznia 2016 13:38

Wyświetleń: 546