Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie
http://sp2klodawa.superszkolna.pl

18 czerwca 2018 10:05 | Aktualności

Konkurs "Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień"

We wtorek 12 czerwca 2018r. w budynku Senatu odbył się finał ogólnopolskiego konkursu poświęconego bezpieczeństwu pożarowemu. Laureaci otrzymali nagrody z rąk Stanisława Karczewskiego, marszałka Senatu i Edwarda Zaremby, pełnomocnika ministra spraw wewnętrznych i administracji ds. związków zawodowych.

Konkurs „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień” został zorganizowany przez Senacki Zespół Strażaków. Jego adresatami byli przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne, komiksy i filmy w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy, obecni na finale konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Na laureatów czekały nagrody ufundowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zwycięzcy zwiedzili również Parlament, przeprowadzili symulację obrad w Sali Plenarnej Senatu oraz odbyli wizytę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała się z naszej szkoły Aniela Rucińska z kl. VI a, która zdobyła wyróżnienie w/w konkursie.

Gratulujemy!!!

 

Zdjęcia: