logonafdn.png [184x100]Przeglądarka BeSt

BeSt to bezpłatna przeglądarka bezpiecznych stron internetowych
dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Projekt realizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. Producentem programu jest firma PlikCenter.

BeSt-przeglądarka dla dzieci-funkcje programu:

- Skuteczna ochrona dziecka podczas korzystania z Internetu
- Setki przyjaznych i bezpiecznych serwisów dla dzieci 3+
- Blokada dostępu do stron spoza katalogu BeSt, serwisu www.sieciaki.pl Fundacji Dzieci Niczyje
- Nawigacja przyjazna dzieciom
- Łatwa instalacja programu

Program pełni funkcję kontroli rodzicielskiej w Internecie.

Dzięki zastosowaniu przeglądarki BeSt rodzice mogą wspólnie z dziećmi odkrywać uroki Internetu lub zapewnić im bezpieczne, samodzielne korzystanie z sieci. Program udostępnia kilkaset bezpiecznych stron internetowych dla dzieci. Ponadto blokuje dostęp do stron spoza katalogu Sieciakowego BeSt, który prowadzony jest przez Fundację Dzieci Niczyje od 2005 roku w ramach serwisu www.sieciaki.pl.

Katalog stron podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: 3+, 6+, 9+ lat oraz na osiem kategorii tematycznych:

1. Gry i rozrywka
2. Książka i prasa
3. Film i muzyka
4. Edukacja
5. Kultura
6. Razem z rodzicami
7. Czas wolny
8. Zwierzęta.

Przeglądarka dla dzieci BeSt znajduje zastosowanie zarówno w komputerach domowych, jak i szkołach, bibliotekach, domach kultury czy kawiarenkach internetowych.

Pomysłodawca (BeSt - przeglądarka stron dla dzieci): Marcin Sołodki