Kłodawskie Stowarzyszenie Szkolne "RAWITA"

Kłodawskie Stowarzyszenie Szkolne „RAWITA” powstało w 2009 roku jako organizacja zrzeszająca nauczycieli, rodziców i przyjaciół Zespołu Szkół Nr 2 w Kłodawie. W ramach działalności wspierającej rozwój placówki jest organizatorem wielu imprez mających na celu wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży.

Do głównych działań Stowarzyszenia należą: coroczna organizacja półkolonii letnich, współpraca z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie przy organizacji Kłodawskiego Rajdu Turystycznego „TRAMP”, prowadzenie sklepiku szkolnego ze zdrową żywnością, wspieranie działań profilaktycznych i pomocowych na terenie szkoły, gminy i powiatu. Z funduszy Stowarzyszenia zakupywane  są również nagrody dla dzieci biorących udział w konkursach i innych imprezach szkolnych.

KSS „RAWITA” z roku na rok rozwija się i poszerza zakres swojej działalności.